rnd دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت داروسازی میم دارو

تولید قراردادی دارو

واحد تحقیق و توسعه شرکت میم دارو جز انگشت شمار واحدهای تحقیق و توسعه ی شرکت های دارویی است که در عمل، فرایند ایجاد و توسعه داروهای جدید (New Drug Development) را در 8 سال سابقه ی عملیاتی خود به انجام رسانده است. حیطه ی فعالیت واحد تحقیق و توسعه ی میم دارو طراحی، فرمولاسیون و آنالیز داروهای طبیعی منبعث از اقلیم پرتوان گیاهی و جانوری کشورمان است؛ قلمرویی که اول بار توسط شرکت میم داور در دنیا با عنوان درمان طبیعت محور (Natural Based Therapy) سکه خورده است. در این رویکرد واحد تحقیق و توسعه شرکت میم دارو بر آنست که با تمرکز اساسی بر داروهای طبیعی، ذخیره ی ارزشمند طب ایرانی را با دانش نوین زیست شناسی، داروسازی، پزشکی و آنالیز دستگاهی تلفیق کرده و در حوزه ی معرفی داروهای جدید طبیعی گام های جهانی بردارد.
طبق تقسیم بندی سازمان غذا و داروی ایران، محصولات طبیعی سنتی و مکمل، به 3 دسته ی اصلی (1) فرآورده های (داروهای) طبیعی، (2) فرآورده های طب سنتی و (3) مکمل های طبیعی تقسیم بندی می شوند. همانند سازمان های مرتبط با داروی جهانی همچون FDA امریکا و EMA (European Medicines Agency) ثبت محصولی جدید از دسته ی اول محصولات طبیعی یا همان داروهای طبیعی سختی ها و مقررات ویژه ای نزدیک به داروهای رسمی غیرطبیعی و البته ارزشی معادل و بعضاً بیشتر از آنها دارد و در دو دهه ی اخیر قرن 21، استراتژی بیشتر شرکت های معتبر دارویی جهان نظیر امژن، امگافراما، ابوت و ... توسعه به سمت ایجاد دانش فنی و خط تولید داروهای طبیعی بوده است. واحد تحقیق و توسعه شرکت میم دارو در راستای حرکت نوین جهانی واحدهای تحقیق و توسعه دارویی در دنیا، واحدی فعال، توانمند و مجهز به ازمایشگاه های کامل فارماکوگنوزی)((Pharmacognosy، میکروبیولوژی، سلولی و مولکولی، ایمنولوژی، بیوروزنانس، علوم شناختی و آنالیز دستگاهی است.

خدمات قابل ارائه توسط واحد تحقیق و توسعه ی شرکت میم دارو

انجام پروژه از ایده تا دارو در موردپروژه های دارویی
افراد و مراکزی وجود دارند که بر اساس یافته های اولیه شان، ایده  یا فرآورده ای طبیعی دارند که احتمال دارو شدن برای آن در نظر می-گیرند. واحد تحقیق و توسعه میم دارو امکانات و توانمندی آن را دارد که ایده ی موردنظر را در صورت وجود پتانسیل لازم، تا دارو شدن اجرا و راهبری کند.
انجام کلینیکال ترایال داروهای جدید در محیط درمانگاهی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
شرکت میم دارو تنها شرکت دارویی ایران است که طبق استانداردهای جهانی دارای درمانگاه چند تخصصی رسمی وزارت بهداشت است. کلینیک آرامش تهران رزومه قدرتمندی در انجام موفق کلینیکال ترایال(کارآزمایی بالینی)  3 داروی طبیعی رسمی کشور دارد و تا به امروز انجام کلینیکال ترایال (کارآزمایی بالینی) بیش از 6 ایده دارویی را به انجام رسانده، داروهای جدیدی را به لیست دارو های رسمی کشور افزوده و آنها را به مرحله تولید صنعتی رسانده است.
انجام پروژه های تحقیقاتی و تزهای (پایان نامه های) دانشجویی در حیطه های مرتبط با فعالیت شرکت میم دارو
تعریف پروژه های تحقیقاتی و تزهای (پایان نامه) دانشجویی در محیط آزمایشگاهی و بالینی مجموعه میم دارو و آزمایشگاه های علاقمند به کار در حیطه های فعالیت مشترک با مدیریت و اجرای واحد تحقیق و توسعه میم دارو از خدمات و همکاری های ممکن مجموعه بحساب می آید.
طرحی، فرمولاسیون داروها و ساخت نمونه های طبیعی (گیاهی و جانوری)
تجربه منحصربفرد مجموعه میم دارو در طراحی و فرمولاسیون داروهای طبیعی، تحقیق و توسعه ی میم دارو را زبانزد اهالی صنعت داروی کشور کرده. ارائه خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند جهت توسعه ی کاربرد هر چه بیشتر دانش فنی مجموعه از اهداف کوتاه مدت مجموعه بحساب می-آید که با بالاترین دقت و صحت ممکن صورت می پذیرد.
آنالیز دستگاهی ترکیبات داروهای طبیعی
دارا بودن دستگاه های و تجهیزات موردنیاز آنالیز ترکیبات طبیعی از قبیل انواع سیستم های استخراج ماده ی موثره، تغلیظ مواد جداسازی شده، تعیین درصد خاکستر، نورسنجی و HPLC ترکیبات مواد طبیعی تحقیق و توسعه را در این بخش فعالیت جز معدود مجموعه های کارآمد کرده است.
ارتقای دانش و کارآیی در محصولات طبیعی ثبت شده در شرکت های دارویی و غذایی
بسیاری از شرکت های صنایع دارویی و غذایی در دنیا جهت افزایش ارزش افزوده محصول خود نیازمند مشاوره و اجرای طرح های دانش افزایی در حوزه ی ارتقاء و توسعه محصول خود هستند. واحد تحقیق و توسعه ی شرکت میم دارو در جهت پیاده سازی این مدل جهانی، تجربه همکاری های ارزشمندی با شرکت های مذکور در کشور داشته است و این خدمت در زمره ی خدمات قابل ارائه مجموعه بحساب می آید.
تولید عصاره های مختلف گیاهان دارویی با کیفیت منحصربفرد و طبق استانداردهای بین المللی
تهیه ی عصاره های گیاهی با کیفیت بالا و بر پایه مستندات آزمایشگاهی لازم در اشل تحقیقاتی و صنعتی از جمله خدمات واحد تحقیق و توسعه ی میم دارو است که با همکاری واحد تولید شرکت صورت می گیرد.
انجام امور رگولاریتی فرآورده های طبیعی با مجرب ترین متخصصین از طراحی و نوشتن(پرونده جامع دارو(DMF) تا انجام فرایند ثبت و دریافت مجوزهای قانونی، قیمت-گذاری و تولید انبوه و پخش
ریگولاریتی واحد تحقیق و توسعه ی میم دارو، بدون ورود به حیطه ی دانش فنی محصول اماده ثبت، قادر به ارائه خدمات ثبت تمامی انواع فراورده های طبیعی و سنتی ممکن است. دانش بدست آمده در این حیطه ضمن صرفه جویی در زمان مجموعه های دارویی و غذایی، امکان اختصاص تسهیلات و تمایزات ویژه برای محصول موردنظر مخاطب را فراهم می آورد.
انجام فعالیت تحقیق و توسعه شرکت های دارویی
هزینه و زمان لازم برای ایجاد بخش تحقیق و توسعه کارآمد موجب شده است بسیاری از شرکت های دارویی دنیا بخش تحقیق و توسعه ی خود را برون سپاری  کنند؛ واحد تحقیق و توسعه ی شرکت میم دارو در خدمات متفاوت و بی نظیر در کشور، امکان آن را دارد که در حوزه ی فعالیت شرکت های دارویی علاقمند، ضمن عقد قرارداد حافظ منافع طرفین، شرکت های دیگر را صاحب بخش تحقیق و توسعه ای کارآمد و بروز نماید.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

شرکت دانش بنیان میم دارو با هدف مطالعه بر روی روش های درمان میگرن و تولید داروی درمان کننده بیماری میگرن راه اندازی شد و پس از سالها مطالعه و تحقیق با جایگاه کنونی خود دست یافته است. در حال حاضر شرکت میم دارو به عنوان اولین تولید کننده داروی درمان میگرن توانسته بیماری میگرن را مغلوب توان علمی دانشمندان ایرانی سازد. میم دارو با داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و خطوط تولید صنعتی دارو و پرسنل توانمند و با تجربه، در حال مطالعه و تحقیق در حوزه داروهای طبیعت محور بوده و چندین داروی طبیعت محور در حوزه های میگرن، آلرژی و سرطان را در مراحل مختلف کارآزمایی بالینی و پیش تولید صنعتی داشته و به زودی روانه بازار خواهد ساخت.