سردرد و میگرن

سردردها در زمره بیشترین بیماری‌های سیستم عصبی به‌شمار می‌روند. حدود 50% انسان‌های بالغ حداقل یک سردرد در سال قبل داشته‌اند. سردردها همراه با هزینه‌های اجتماعی، کاهش کیفیت زندگی، ناتوانی و هزینه‌های مالی فراوان  هستند. سردردها همیشه کمتر از آنچه که هستند برآورد ؛ در نظر گرفته  و تیمار میشوند. 

نواحی متداول سردرد در انواع آن

 

شکل 1. نواحی متداول سردرد در انواع آن

 

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، خانواده‌ی سردردها، سومین رتبه را در میزان سال‌های از دست رفته عمر دارند. از بین سردردها، میگرن به تنهایی ششمین عامل ناتوانی در بین تمام بیماری‌های گریبانگیر بشر است.

 

آنچه در مورد میگرن باید دانست...

- سومین بیماری شایع جهان است.

-حدود 1 میلیارد نفر در سراسر جهان از میگرن رنج می‌برند!

- شیوع اصلی آن در فاصله‌ی سنی 25-55 است.

- سابقه‌ی خانوادگی در 90% از بیماران وجود دارد.

- در هر 10 ثانیه یک نفر در امریکا برای تسکین سردرد میگرنی به اورژانس مراجعه می‌کند.

- در ایران حدود 10 میلیون نفر بیمار میگرنی زندگی می‌کنند. اغلب آنها در ماه یک تا دو بار دچار حمله می‌شوند.

- در حدود 2 میلیون نفر از بیماران میگرنی ایران؛ سردردهای میگرنی مزمن دارند: یعنی حداقل 15 روز در ماه سردرد دارند.

- استفاده‌ی بیش از حد و خارج از دستور داروهای مسکن کاهنده‌ی سردرد، میگرن‌های دوره‌ای (چندبار در ماه) را به سردردهای ناشی از  سوء مصرف دارو ( Medication Overused Headache: MOH ) و در نهایت میگرن مزمن (سردرد بیش از 15 روز در ماه) تبدیل می‌کند.

سردرد moh

- میگرن مزمن معمولا با افسردگی، عصبانیت و اختلالات خواب همراه است.

- 90% افراد درگیر سردرد میگرنی در حین سردرد ناتوان می‌شوند: قادر به کار یا گذران معمول زندگی خود نیستند.

- حملات میگرنی اغلب همراه یک یا تعداد بیشتر از این علایم است: اختلالات بینایی (در 25% بیماران)، تهوع، استفراغ، گیجی، حساسیت به نور، صدا، بو، مورمور شدن یا بی حسی در صورت.

- حملات میگرنی بین 4 تا 72 ساعت طول می‌کشند

 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

شرکت دانش بنیان میم دارو با هدف مطالعه بر روی روش های درمان میگرن و تولید داروی درمان کننده بیماری میگرن راه اندازی شد و پس از سالها مطالعه و تحقیق با جایگاه کنونی خود دست یافته است. در حال حاضر شرکت میم دارو به عنوان اولین تولید کننده داروی درمان میگرن توانسته بیماری میگرن را مغلوب توان علمی دانشمندان ایرانی سازد. میم دارو با داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و خطوط تولید صنعتی دارو و پرسنل توانمند و با تجربه، در حال مطالعه و تحقیق در حوزه داروهای طبیعت محور بوده و چندین داروی طبیعت محور در حوزه های میگرن، آلرژی و سرطان را در مراحل مختلف کارآزمایی بالینی و پیش تولید صنعتی داشته و به زودی روانه بازار خواهد ساخت.