migraine شرکت دانش بنیان میم دارو - مقالات

میگرن یک سردرد شدید، تکرار شونده و دردناک است که می تواند بدون دلیل و یا با محرک های خاصی در فرد بروز کند. میگرن یک بیماری شایع بوده و در حدود 12 درصد مردم جهان مبتلا به میگرن هستند.

nasal-spray شرکت دانش بنیان میم دارو - مقالات

دو داروی نوآورانه شرکت میم دارو با نام های میگرن کات و آلرژی کات به فرم اسپری بینی یا nasal spray ساخته شده اند. ارائه داروی میگرن کات به صورت اسپری بینی علاوه بر اینکه دارورسانی را سریع تر می سازد، استفاده دارو را در حین حمله و در مواردی که تهوع ناشی از میگرن مصرف داروهای خوراکی را برای بیمار غیر ممکن می سازد، امکان پذیر نموده است.

headcache شرکت دانش بنیان میم دارو - مقالات

سردردها در زمره بیشترین بیماری‌های سیستم عصبی به‌شمار می‌روند. حدود 50% انسان‌های بالغ حداقل یک سردرد در سال قبل داشته‌اند. سردردها همراه با هزینه‌های اجتماعی، کاهش کیفیت زندگی، ناتوانی و هزینه‌های مالی فراوان  هستند. سردردها همیشه کمتر از آنچه که هستند برآورد ؛ در نظر گرفته  و تیمار میشوند. 

side-effects-650 شرکت دانش بنیان میم دارو - مقالات

داروهای پیشگیری و داروهای مصرفی به هنگام بروز حملات میگرنی عوارض جانبی قابل توجهی دارند. به‌علاوه آنکه معروف‌ترین آنها خانواده‌ی سوماتریپتان به‌خاطر مکانیسم عمل‌شان که کاهش قطر عروق است ، در  بیماران مبتلا به فشار خون و گرفتگی عروق (بیماری‌های شایع در جهان و ایران) منع مصرف دارند. از عوارض جانبی هر دو دسته‌ی دارویی می‌توان به تهوع، استفراغ، افسردگی، یبوست، درد‌های شکمی، تنگی نفس، بی‌حسی، سوزش انگشتان دست و پا، درد عضلانی در اندام‌های تحتانی و ضعف در پاها اشاره کرد.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

شرکت دانش بنیان میم دارو با هدف مطالعه بر روی روش های درمان میگرن و تولید داروی درمان کننده بیماری میگرن راه اندازی شد و پس از سالها مطالعه و تحقیق با جایگاه کنونی خود دست یافته است. در حال حاضر شرکت میم دارو به عنوان اولین تولید کننده داروی درمان میگرن توانسته بیماری میگرن را مغلوب توان علمی دانشمندان ایرانی سازد. میم دارو با داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و خطوط تولید صنعتی دارو و پرسنل توانمند و با تجربه، در حال مطالعه و تحقیق در حوزه داروهای طبیعت محور بوده و چندین داروی طبیعت محور در حوزه های میگرن، آلرژی و سرطان را در مراحل مختلف کارآزمایی بالینی و پیش تولید صنعتی داشته و به زودی روانه بازار خواهد ساخت.