میگری هیل در آستانه ورود به بازار جهانی

مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه یافته «میم دارو» گفت: با تکمیل فاز دوم داروی میگری هیل برای درمان قطعی میگرن این دارو در فاز سوم آماده ورود به بازار جهانی شده است.

 

دکتر رضا رمضانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمادر مراسم رونمایی از محصول تجاری «میگری هیل» با اشاره به کار تحقیقاتی 15 ساله این شرکت برای تولید این دارو افزود: این دارو در سال 1384 به عنوان داروی ملی شناخته شد و در سال 1388 وارد مرحله تولید صنعتی شده است.migriheal-irib شرکت دانش بنیان میم دارو - شرکت دانش بنیان میم دارو
 
وی تصریح کرد: برای ارائه نتایج مناسب جهت اثر بخشی این دارو، درمانگاه آرامش تأسیس و بیماران مبتلا به میگرن  با استفاده از این دارو وارد مرحله درمان و بررسی های بعد از درمان قرار گرفتند.
 
رمضانی تأکید کرد: در حال حاضر می توانیم اذعان کنیم که فاز دوم این دارو با درمان بیش از 1400 بیمار به پایان رسیده است.
 
وی افزود: بر اساس نتایج بدست آمده 81 درصد از بیماران به صورت قطعی درمان شده اند و 19 درصد مابقی هم میزان داروی مصرفی و حمله های میگرنی آنان تا 90 درصد کاهش یافته است.
 
مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه یافته «میم دارو» گفت: در ایران بیش از 8 میلیون نفر مبتلا به میگرن هستند و  از این تعداد ، 10 درصد دچار حملات حاد میگرنی هستند.
 
رمضانی در توضیح حملات میگرنی تصریح کرد: در این بیماران سه شاخص شدت سر درد، طول زمان درد و تعداد دفعات در ماه مورد ارزیابی قرار می گیرد که مبتلایان به میگرن حاد در ماه 19 بار به طور میانگین دچار حملات چند ساعته می شوند.
 
وی افزود: این دارو استانداردهای جهانی و ایرانی را کسب کرده است.
 
مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه یافته «میم دارو» گفت: این دارو مورد تأیید پزشکان قرار گرفته و در درمانگاه های درد استفاده می شود.
 
رمضانی افزود: در تهیه فرمولاسیون این دارو از 20 گیاه سنتی استفاده شده است و مصرف این دارو هیچگونه عوارض جانبی در پی نخواهد داشت.
 
وی تصریح کرد: این دارو در حال حاضر به صورت پودر بخور در کلینیک ها عرضه می شود و شکل دیگری از این دارو که اسپری مانند است تا 6 ماهه دیگر روانه بازار خواهد شد.
 
مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه یافته «میم دارو» گفت: قیمت این دارو بدون هزینه های کلینیکی150 هزار تومان در دوره 20 روزه است و شکل اسپری آن با قیمت 450 هزار تومان برای مدت 120 روز عرضه خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

شرکت دانش بنیان میم دارو با هدف مطالعه بر روی روش های درمان میگرن و تولید داروی درمان کننده بیماری میگرن راه اندازی شد و پس از سالها مطالعه و تحقیق با جایگاه کنونی خود دست یافته است. در حال حاضر شرکت میم دارو به عنوان اولین تولید کننده داروی درمان میگرن توانسته بیماری میگرن را مغلوب توان علمی دانشمندان ایرانی سازد. میم دارو با داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و خطوط تولید صنعتی دارو و پرسنل توانمند و با تجربه، در حال مطالعه و تحقیق در حوزه داروهای طبیعت محور بوده و چندین داروی طبیعت محور در حوزه های میگرن، آلرژی و سرطان را در مراحل مختلف کارآزمایی بالینی و پیش تولید صنعتی داشته و به زودی روانه بازار خواهد ساخت.