میگرن چیست ؟

میگرن سومین بیماری شایع و ششمین بیماری ناتوان‌کننده‌ جهان است.

یکی از علایم میگرن، سردردی معمولا ضرباندار و یک‌طرفه، با شدت متوسط تا شدید است که با فعالیت جسمانی تشدید می‌شود، اغلب با نورگریزی، صداگریزی، تهوع و استفراغ همراه است و بین 4 تا 72 ساعت به طول می‌انجامد.
روزانه در سراسر جهان 20میلیون حمله‌ی میگرنی رخ می دهد. آمار مبتلایان به میگرن در زنان بالغ 3 برابر مردان بالغ است. 10% از کودکان بین سنین 5-15 سال از میگرن رنج می‌برند. 50% زنان میگرنی بیش از یک حمله‌ی میگرنی در ماه دارند. علاوه بر ناتوان‌کنندگی، میگرن ریسک ابتلا به سایر بیماری‌های جسمی و روانی را بیشتر می‌کند. بیماری میگرن هزینه‌های مالی و روانی برای خانواده‌ها، مدیران و کشورها به بار می‌آورد. هزینه‌ی سلامت یک خانواده با یک فرد میگرنی، 70% بیش از خانواده بدون فرد میگرنی است.

میگرن کات چیست ؟

میگرن‌کات دارویی است حاصل 25 سال مطالعات محققان ایرانی و بین‌المللی و متشکل از عصاره‌ی ترکیب گیاهان دارویی برگرفته از منابع طب سنتی است. میگرن کات علاوه بر اثربخشی مثبت و درمان سردردهای میگرنی، به کاهش شدت سایر سردردها در زمان درد نیز کمک می‌کند. داروی میگرن‌کات به شکل اسپری بینی بوده و با توجه به این‌که اکثر افراد میگرنی مشکلات گوارشی و به ویژه تهوع و استفراغ را تجربه می‌کنند، این روش دارو رسانی می‌تواند بهترین گزینه برای مصرف در فاز حاد (حمله) میگرن نیز باشد. داروی میگرن‌کات در مرحله‌ی کارآزمایی بالینی بر بیش از 300 بیمار مورد مطالعه قرار گرفته که این دارو در حدود 96% از بیماران میگرنی استفاده‌کننده تغییرات قابل توجهی در روند درمان داشته که در حدود 81% از بیماران میگرنی استفاده کننده از میگرن‌کات، سردردهای میگرنی به صورت قطعی درمان شده است.

product image

آیا واقعا میگرن کات میگرن را درمان میکند؟

بله، به شما حق می دهیم. اعلام توانایی درمان یک بیماری که تا به حال به عنوان بیماری درمان ناپذیر اعلام می شد ادعای بزرگی است اما میم دارو دانشمندان بزرگی را به همراه خود دارد که دست یابی به این دستاورد بزرگ را محقق ساخته اند و همراهان بزرگواری چون شما که لایق زندگی همراه با آسایش هستید .

پایه گیاهی

داروی میگرن کات با پایه گیاهی و با استفاده از ترکیب عصاره چند گیاه درمانی سنتی تهیه شده است

نتایج درخشان

در مراحل آزمایشی دارو، بیش از 80 درصد بیماران به طور کامل درمان شده اند.

بدون عوارض جانبی

با مقادیر توصیه شده مصرف، میگرن کات هیچگونه عوارض جانبی نداشته است

ویژگی های میگرن کات

میگرن کات دارویی متفاوت

پشتیبانی و مشاوره درمانگاهی

میگرن کات تنها یک دارو نیست، شما به همراه این دارو از پشتیبانی و مشاوره اختصاصی درمانی این دارو بهرمند خواهید شد ما تا پایان میگرن با شما خواهیم بود.

دارویی مدرن بر پایه طب سنتی

میگرن کات دارویی است مدرن با فرمولاسیون دارویی اما با پایه گیاهی و زمینه علمی برگرفته شده از کتاب های طب سنتی ایران و جهان

نرم افزار اختصاصی

میگرن کات به همراه خود نرم افزار اختصاصی داشته و در تمام مراحل درمان شما با تیم پزشکی میگرن کات در ارتباط خواهید بود


از میگری هیل تا میگرن کات

تبدیل میگری هیل به میگرن کات برای راحتی استفاده کنندگان انجام گرفت

میگری هیل به صورت پودر بوده است و روش استفاده از آن به صورت بخور است. برای اطمینان از انتقال مواد مؤثره کافی از دارو یک دستگاه ویژه بخور طراحی شد. بیماران در کلینیک آرامش، در دستگاه ویژه، بخور میگری هیل را دریافت می نمودند. با توجه به طول درمان بیست روزه، رفت و آمد بیماران مشکلی بزرگ بود. از این رو پژوهشگران شرکت میم دارو به مطالعه در مورد شکل جایگزین دارو برآمدند. پس از آزمودن صورتهای مختلف جایگزین، سرانجام بخش تحقیق و توسعه شرکت میم دارو موفق به طراحی و تولید نمونه ی نیمه صنعتی اسپری میگرن کات شد. با تولید میگرن کات، رؤیای بیست ساله ی آغازگران پروژه ی تولید داروی درمیان میگرن، تحقق یافت. درمان بیماران با اسپری بسیار آسانتر و ارزانتر از شیوه ی پیشین بخور است.

phone image
phone image
about product image

شما لایق آرامش هستید

میگرن یکی از آزاردهنده ترین بیماری هاست که دشواری آن را تنها افرادی درک می کنند که به آن مبتلا شده هستند

میگرن یکی از دشوارترین بیماری هاست که از درون فرد مبتلا را آزار می دهد. درد های میگرنی آسایش فرد را مختل کرده و او را تحت فشار قرار می دهند. از شروع تحقیقات میم دارو و تشکیل اولین کلینیک تخصصی میگرن هدف ما ایجاد آرامش به مبتلایان بوده است. چیزی که ما به شما ارائه میکنیم عصاره ای از طب سنتی آمیخته با علوم روز و در نهایت ارمغان آرامش برای مبتلایان به میگرن است ...

مکانیسم اثر میگرن کات

داروی میگرن کات میزان نیتریک اکساید را در سلول های اندوتلیوما به طور معنی داری کاهش میدهد

در طب سنتی ایران و کتاب های الحاوی رازی و منابع غربی گیاهان تشکیل دهنده داروی میگیرن کات به عنوان رفع کننده سردرد های میگرنی نام برده شده اند. در تحقیقات انجام شده این گیاهان میزان تولید نیتریک اکساید در سلول های اندوتلیوما را به طرز معنی داری کاهش داده اند. بر اساس نظریه نیتریک اکسایدی میگرن در افراد مستعد، این رادیکال آزاد از طریق فعال کردن مسیر پیام رسانی NO/cGMP و کاهش کلسیم درون سلولی، سبب انبساط عروق از جمله انبساط عروق بزرگ مغز ، کندی جریان خون و آغاز حمله میگرنی می گردد.

about product image

میم دارو را بیشتر بشناسیم

با مشاهده این ویدئو می توانید میم دارو را بیشتر بشناسید

سیر تکامل میگرن کات

دارویی که در دست شماست حاصل بیش از 25 سال تحقیق و پژوهش است.

از آغاز تا میگرن کات

سال 1370

آغاز فعالیت‌های تحقیق و توسعه برای بنیانگذاری نخستین داروی درمان میگرن

سال 1380

آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی داروی میگری هیل

سال 1388

دریافت مجوزهای لازم برای تولید نخستین داروی درمان میگرن با نام تجاری میگری هیل، تأسیس کلینیک آرامش تهران و آغاز پذیرش بیماران میگرنی

سال 1390

فعالیت های تحقیق و توسعه داروی نخستین اسپری درمان میگرن

سال 1391

شروع فرآیندهای کارآزمایی بالینی اسپری میگرن کات

سال 1395

دریافت مجوزهای لازم برای تولید داروی میگرن کات به عنوان اولین اسپری درمان میگرن

سال 1396

تولید و توزیع اسپری میگرن کات


نحوه تهیه میگرن کات

برای تهیه این دارو می توانید به داروخانه های مذکور مراجعه نمایید. همچنین شما میتوانید با تکمیل فرم زیر اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد دارو، نحوه دریافت دارو و یا پشتیبانی حین استفاده از این دارو از کارشناسان شرکت میم دارو دریافت نمایید. .
phone image

پرسش های متداول

پرسش های متداول در مورد داروی میگرن کات و درمان میگرن

چگونه مطمئن شوم مبتلا به میگرن هستم؟

سه روش برای تشخیص میگرن پیشنهاد می شود؛ 1) مراجعه به پزشک متخصص 2) استفاده از تست میگرن سنج (موجود در وب سایت میگرن کات و اپلیکیشن همراه دارو) 3) تماس با سامانه مرکز تماس مشاوره تلفنی داروی میگرن کات

دوره ی درمانی با مصرف چند اسپری میگرن کات به اتمام می رسد؟

دوره درمان میگرن در بیشتر افراد پس از مصرف 6 اسپری مشاهده شده است. در مواردی با مصرف 2 اسپری و در مواردی هم با مصرف 8 اسپری گزارش شده است.

آیا درمان میگرن با استفاده از میگرن کات قطعی است؟

در جامعه آماری حدود 3000 نفر تا به امروز 81 درصد درمان کامل بدون بازگشت و حدود 96 درصد کاهش شاخص های سردردهای میگرنی گزارش شده است. شایان ذکر است با استفاده از میگرن کات بیماران مبتلا به میگرن قدرت مدیریت سردردشان را کسب می کنند و سردردهای میگرنی به شرط اصلاح سبک زندگی می تواند به طور کامل حذف گردد.

آیا ميگرن كات عارضه جانبي دارد؟

قابـل توجـه تـرين مشـكلي كـه بـا مصـرف دارو ممكـن است اتفـاق بيفتـد (در حـدود ١٥ %بيمـاران) خشـكي نسبي بيني در افـراد داراي مخـاط حسـاس بينـي و بـا سابقه خونريزي بيني است. ايــن عارضــه به راحتــي و بــا مصــرف روغــن زيتــون يــا كنجــد در فواصــل بــين مصــرف دارو، جهــت چــرب كردن داخل حفرات بيني مرتفع می گردد. هيچگونه اثر مضري در بيماران مبتلا به بيماري هـايي قبيــل صــرع، بيمــاري هــاي قلــب و عــروق و بيمــاري خاص و نادر ديده نشده است.

آیا ميگرن كات محدوديت مصرف دارد؟

این دارو به منظور احتياط حداكثري برای كودكان زير ٢ سال و خانم هاي باردار، منع مصرف دارد

زمان بندي مصرف اسپری میگرن کات به چه صورت است؟

بيشترين ميزان قابل مصرف دارو جهت پيشگيري از بروز سردرد و طي كردن پروسه درمان از ٩ صبح تا ١٢ شب هر ٣ ساعت يك پاف در هر حفره بيني است. حداقل ميزان مصرف، ٣ پاف در هر حفره بيني در هر روز است. فواصل بين اين دو مقـدار كـه شـامل هـر ٤ سـاعت، ٦ و يـا ٨ سـاعت يـك بـار اسـت، طبـق حـالات باليني بيمار و شرايط سردردهاي ميگرني طبق نظر مشاور يا متخصص قابل انتخاب است.

آیا اسپری را حین حملات میگرنی هم می توانیم استفاده کنیم؟

علاوه بر استفاده دارو در هر يك از زمان بندي هاي مصرفي مذكور، استفاده از دارو در حـين حملات ميگرني نيز طبق دستور، توصيه مي شود. بديهي است استفاده حين حمله نبايد در زمان بندي استفاده هيچ تـاثيري بگـذارد؛ بـه ايـن معنـي كه اگر طبق زمان بندي استفاده از دارو در ساعت ٣ بعـدازظهر بايـد دارو را مصـرف كنيـد و ساعت ٢ دچار حمله شده و دارو را مصرف كرده ايد، طبق برنامه قبلي ساعت ٣ نيـز بايـد دارو را مصرف كنيد.

دوره های زمانی مصرف اسپری میگرن کات به چه صورت است؟

بـا مصـرف دارو طـي دسـتور مصـرف آمـده در بروشـور مـدت زمـان مصـرف هـر بطـري اسـپري، حدود ١٠ روز است؛ با تغيير مجاز در زمان بندي مصرف، اين زمان تا ٢٥ روز مي تواند افزايش يابد. دوره درمـان مناسـب دارو در بيمـاران ميگرنـي تحـت درمـان طـي دوره كارآزمـايي بـاليني، جهـت مديريت بهينه سردردهاي ميگرني، در حدود ٣ ماه بوده است؛ يعني با مصرف حـداقل ٦ بطـري اسپري. .